Kedinin Gece Huysuzlanması ve Rahatsızlık Vermesi

Bu evcil dostlarımız tıpkı küçük çocuklarımız gibi bizleri uykumuzdan alıkoyabiliyor. Bu sevimli dostlarımızın bu davranışları özellikle çalışan kişiler için büyük bir sorun oluyor. Peki bu sorunun üstesinden hangi çözüm yollarını uygulayarak gelebiliriz, hadi bir bakalım.

Kedilerimiz bizlerle daha fazla vakit geçirmek ve oyun oynamak için bu faaliyete yöneliyorlar. Bu nedenle yatmadan önce kedinizle 30 dakika ila 1 saat arası oyuncak farelerle, renkli iplerle, kedinizin hoşlandığı ne varsa onunla biraz yorucu bir oyun oynamanız, sizi ve kedinizi yoracağından kediniz sizi rahatsız etmeden uyuyabilirsiniz.

Bir başka çözüm yolu olarak kedinizi kısırlaştırmayı deneyebilirsiniz. Kedinizin hormonlarını sakinleştirerek daha uysal kediler haline dönüşmesine yardımcı olacaktır. Bu da sizin güzel bir uyku uyumanız demek.

Eğer evde tek kediniz varsa ona arkadaşlık edebilecek anlaşabileceği bir kedi edinmeniz, kedilerinizin kendi aralarında oyunlar kurup oynamasına, beraber vakit geçirmesine sebep olacaktır. Bu çözüm yolu da sizin güzel bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır.

Bu çözüm yolumuzu diğerlerini uyguladıktan sonra denemeniz daha sağlıklı. Bunda kedinizi bir odaya kapatmanız çözüm olabilir. Kediniz başlarda kapıları tırmalayıp çıkmak isteyecektir bu durum bizleri üzse de belli bir zaman sonra yavaş yavaş kediniz bu duruma alışacak ve uykunuz daha verimli olacaktır.

Bazı kedilerde yemek istemek için sizi rahatsız edebilmektedir. Bunun çözümü olarak kedinizin mama saatini daha geç bir vakitlere almanız sizin faydanıza olacaktır. Bu şekilde tok kediniz yemek için sizi rahatsız etmeyecek ve sakin bir uykuyu hakkedeceksiniz.

Anlaşıldığı üzere bu durumun üstesinden gelebilmek biraz deneme yanılma ve mücadele gerektiriyor. En doğru çözümü bulmanız dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu