Çocuklarla En İyi Anlaşan 10 Köpek Irkı

Çocuklar ile en iyi anlaşan köpek cinslerini ve bu cinslerin özelliklerini sizler için bir araya getirdik. Çocuklar ve hayvanlar bu dünyanın en masum ve sevimli canlılarıdır. Bu masumiyetten elbette güzel dostluklar ortaya çıkar. Evde en çok beslenen hayvanlar arasında yer alan köpekler çocuklar ile kurduğu ilişkilerde diğer hayvanlardan daha başarılıdır. Öyle ki geçmişten günümüze çocuk ve köpeklerin dostluğunu konu alan onlarca film yapılmıştır.

Çocukların bir evcil hayvan ile büyümeleri sevgi, şefkat ve sahiplenme duygularının gelişmesi, daha merhametli bir insan olarak yetişmeleri açısından oldukça önemli bir noktadır. Bu nedenle çocuğunuz büyürken yanında bir dostunun olması onun açısından çok iyi ve avantajlı bir durumdur.

Köpek cinsleri arasında çocuklar ile en iyi anlaşan köpek cinslerini sizler için bir araya getirdik. Eğer çocuğunuz varsa ve bir köpek sahiplenmek istiyorsanız aradığınız bütün bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Golden Retriever

Golden Retriever cinsi köpekler en bilinen ve evde en çok beslenen aile köpeklerinin başında gelir. Zeki ve sevecen, sadık, sabırlı ve iyi huylu olmaları evcil hayvan beslemek isteyenlerin Golden Retriever cinsi bir köpek tercih etme nedenlerinin başında gelir. Ailenin bir parçası olabilecek olan bu köpekler çok kolay eğitilebilirler. Golden Retriever ve Labrador Retriever cinsi köpekler sakin ve güvenilir bir yapıya sahip oldukları için çocuklarınız ile gözünüz arkada kalmadan yalnız bırakabilirsiniz. İnsanlar ile, diğer köpek ırkları ile ve diğer canlılar ile çok iyi anlaşırlar, oyun oynamayı severler.

Bichon Frise

Kıvırcık tüyleri ve minik yapısı ile ailenin göz bebeği olabilecek bir yapıya sahip olan Bichon Frise cinsi köpekler çocuklarla en iyi anlaşan köpeklerin başında gelir. Arkadaş canlısı, sıcak kanlı olması ve kendini sevdirmesi ile hem çocuğunuza hem de size neşe katacak bir köpek cinsidir. Küçük, beyaz bir pamuk gibi olan bu ırk evde köpek beslemek isteyenler için en uygun olan ırklardan birisidir. Çocuğunuz ile ve sizinle çok iyi bir arkadaş olacağından emin olabilirsiniz.

Border Collie

İyi huylu ve sevecen köpeklerin başında gelen Border Collie cinsi, çocuklarla en iyi anlaşan köpeklerin başında gelmektedir. Koruyucu bir yapıya sahip oldukları için çocuklar ile oldukça iyi anlaşırlar. Aynı zamanda bu köpek ırkı zekası ile de bilinir. Birçok kaynağa ve araştırmaya göre dünyanın en zeki köpek ırkı olduğu söylenmektedir. Bu nedenle eğitilmeleri kolaydır ve eğitime çok iyi şekilde cevap verirler. Özellikle biraz eğitimden sonra oldukça iyi bir şekilde tüm canlılar ile arkadaşlık kurabilir.

Bernese Dağ Köpeği

İri cüsselerinin altında yumuşacık bir kalpleri olan Bernese Dağ Köpeği diğerlerine göre biraz daha büyüktür. Fakat çocuklar ile çok iyi anlaşan ve en nazik köpek cinsleri arasında yer alır. Çok zeki bir yapıya sahip oldukları için eğitilmesi en kolay köpek cinsleri arasında yer alır. Hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından sevilen köpek cinslerinin başında gelir. Belki iri cüsselerinden dolayı evde beslemeye çok uygun köpek ırkı değildir ama bahçenize bir köpek arıyorsanız bu ırkı mutlaka dikkate almalı ve değerlendirmelisiniz.

Basset Hound

Bu minik köpekler oldukça usludur. Etrafında bulunan insanları rahatsız eden ve agresif davranışları yoktur. Kendisi ile uzun süre vakit geçiren insanlara karşı oldukça sadık bir yapıya sahip olan Basset Hound cinsi köpekler çocuğunuz için en ideal evcil hayvan olabilir. Apartmanda beslemeye uygundur. Aslına bakarsanız bu ırk için oldukça uysal, sevimli ve söz dinleyen, uslu bir çocuk diyebiliriz. Sizinle ve çocuğunuz ile çok iyi bir arkadaş olacağından emin olabilirsiniz.

Pug (Mops)

En neşeli köpek cinsleri arasında yer alan Pug cinsi köpekler çocuklar ile çok iyi vakit geçirirler. Saatlerce oyun oynayabilecek kadar hareketli bir yapıları olduğu için çocukların sıkılmadan vakit geçirebileceği cinsler arasında yer alır. Küçük köpek ırklarından birisidir. Basık bir yüze sahip, sarmal bir kuyruğa sahiptir. Aslında küçük bir ırk olmasına rağmen oldukça kaslı görülür. Pug ırkını evde, çocukları ile köpek bakmak isteyen aileler için önerebiliriz.

Beagle

En sosyal ve girişken köpek cinsleri arasında yer alan Beagle cinsi köpekler çok nazik ve sevimli bir yapıya sahiptir. Çok iyi bir ev arkadaşı olduğunu söyleyebiliriz. Aile bireyleri ve diğer insanlar ile çok iyi anlaşırlar. Ayrıca diğer köpek ırkları ve diğer canlılar ile de araları çok iyidir. Sadece aynı vi paylaştıkları kediler ile ilk başlarda anlaşmakta biraz zorlanabilirler. Oldukça meraklı olan bu ırk ile çocuğunuzda mutlu bir şekilde geçinecektir.

Cocker Spaniel

Küçük köpek ırkları arasında en sevimli ve en nazik cinsler arasında yer alan Cocker Spaniel’ler evcil köpekler arasında sıklıkla tercih edilir. Saatlerce yorulmadan oyun oynayabilmeleri, sosyal olmaları ve kolay eğitilebilir olmaları çocuklarınız için ideal bir evcil hayvan olabileceğini göstermektedir. Enerjileri oldukça üst seviyededir. Belki ona ayak uydurmakta siz zorlanabilirsiniz ama emin olun çocuğunuz ile beraber çok iyi vakitler geçireceklerdir.

Newfoundland

İri cüsseli ve yumuşak kalpli bir köpek cinsi olan Newfoundland sadık ve sabırlıdır. Sinirli ve agresif bir yapıları olmadığı için çocuklarınız ile yalnız bırakabileceğiniz bir köpek cinsidir. Tabi ki dünyanın en büyük köpek ırklarından birisi olduğu için apartmanda veya evin içerisinde bakmak biraz zor olabilir. Bu nedenle özellikle bahçe için köpek arayan kişilere tavsiye edeceğimiz bir ırktır. Çok iri yapılarının aksine bahçede çocuklar ile oldukça keyifli zamanlar geçirecektir.

St. Bernard

Çocukluğumuzun çizgi filmlerinde yer alan ve karda kalmış canlıları kurtaran çizgi film kahramanına hayat veren St. Bernard büyük ırk köpekler arasında yer alır. Kolay eğitilebilir ve çocuklara karşı sabırlı bir yapıya sahip oldukları için aileler tarafından tercih edilebilir. Oyuncu olmalarına rağmen sakin kalmayı seven bir ırktır. Bahçede köpek bakacaklar için kesinlikle önerebileceğimiz bir ırktır. Çocuklar ile birlikte oynamayı, uyumayı ve onlarla vakit geçirmeyi çok severler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu