Satılık Forpus Papağanı Fiyatları

Forpus papağanı ülkemizde henüz çok yaygın olmasa da giderek adı duyulmaya başlamakta ve daha yaygın bir hal almaktadır. Muhabbet kuşlarına benzer yapıları ve farklı renk seçenekleri ile forpus papağanları birçok ülkede en çok tercih edilen papağan türleri arasında yerini almaktadır. Özellikle Amerika’da bu papağan ile sık karşılaşırız. Aynı zamanda bu papağanların ana vatanı Güney Amerika ülkeleridir.

Forpus Papağanı Genel Özellikleri

Küçük boyutlu papağanlar sınıfında yer almaktadır. Ortalama olarak boyutları 11-15 cm kadardır. Toplamda 7 farklı alt türü vardır. Doğal ortamlarında ana renkleri yeşil ve mavidir. Günümüzde çeşitli melezlemeler ile birçok farklı renk elde edilmiştir. Bu nedenle birçok farklı rengini görmeniz mümkündür.

Forpus Papağanı Bakımı

Bakım anlamında bakımı kolay olan bir türdür. Çok fazla ihtiyacı yoktur. Uygun büyüklükte bir kafes, suluk, yemlik ve birkaç oyuncak yeterli olacaktır. Diğer papağan türlerinde olduğu gibi bu türde de kafes büyüklüğü oldukça önemlidir. Mümkün olduğunda büyük bir kafes almanızda fayda vardır.

Yalnız kaldıklarında sıkılırlar. Bu nedenle çift olarak bakmakta yarar vardır. Eğer sürekli olarak yanında insanlar bulunmuyorsa çift olarak besleyin. Fakat sürekli olarak yanında insanlar olacaksa ve ilgilenilecekse bu durumda tek olarak bakılabilir.

Beslenmesi muhabbet kuşları ile oldukça benzerdir. Muhabbet kuşları için satılan yemleri kullanabilirsiniz. Yem dışında çok abartmayacak şekilde; elma, armut, marul, portakal gibi meyve sebzeleri verebilirsiniz.

Cinsiyet ayrımından da kısaca bahsedelim. Erkek olan forpus papağanlarının kanatlarında belirgin mavi hareler vardır. Fakat dişi olanlarda bu hareler ya hiç yoktur ya da çok az belirgindir. Cinsiyet ayrımını bu şekilde yapabilirsiniz.

Ortalama yaşam süreleri 15-20 yıl arasındadır.

Forpus Papağanı Fiyatları

Forpus papağanı alacak kişilerin en çok merak ettiği konuların başında satılık forpus papağanı fiyatları gelmektedir. Bu papağanları internet üzerinden üreticilere ulaşarak veya petshoplardan alabilirsiniz.

Kuşun yaşı, cinsiyeti ve genel özelliklerine göre fiyatlar farklılık gösteriyor olsa da yavru forpus papağanları 150-250 TL, damızlık forpus papağanları ise 200-500 TL arasında satılmaktadır.

Bu papağan türü ile ilgili tecrübelerinizi paylaşmak ve soru sormak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Forpus papağanları hakkında daha detaylı bilgi almak için Forpus Papağanı Özellikleri konusuna bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu