Schnauzer Fiyat

Schnauzer ırkı köpekler üçe ayrılmaktadır; Standart Schnauzer, Minyatür Schnauzer ve Dev Schnauzer. Minyatür ve Dev Schnauzer yüzyıllardır varlığını sürdüren bir ırk olan Standart Schnauzer’den üretilmiştir. Bu köpekler her birinin görüntüleri dışında farklı nitelendirilmesine sebep olan önemli davranış farklılıklarına sahiptirler.

Standart Schnauzer ırkı köpeklerin yüzlerindeki sakal bu cinse adını vermektedir; Almanca bir kelime olan “schnauze” kelimesi “sakal” anlamına gelir. Schanuzer fiyatları 2.000 TL’den 12.000 TL’ye kadar değişkenlik gösterebilmektedir. Schnauzer ırkı köpeklerin fiyatları hakkında bilinmesi gereken önemli bir detay Standart Schnauzer fiyatlarının ve Dev Schnauzer fiyatları birbirine yakınlık göstermekle beraber Minyatür Schnauzer için belirlenen fiyatlar onlardan biraz daha yukarıdadır, bunun küçük köpeklerin günümüzdeki popülerliğiyle ilişkisi vardır.

Minyatür Schnauzer

Minyatür Schnauzer ırkı köpeklerde her şey küçük bir pakette bulunur; zekâ, şefkat, dışadönük bir mizaç, mizah yeteneği, sevgi dolu bir kalp ve vücutlarından katlarca büyük olan sadık bir kişilik. Minyatür Schnauzer ırkı köpeklerin bir yolunu bulup sizi her gün güldüreceklerine şüphe yoktur.

Minyatür Schnauzer banyoya gittiğinizde bile sizi takip edecektir. Ev içindeyken sürekli önünüzde zıplayarak dikkatinizi çekmeye çalışacak yorulduğunda kucağınıza kıvrılıp uyuyacaktır; bu yavrudan neredeyse hiç sıkılmayacaksanız.

Minyatür Schnauzer ırkı köpeklerin içlerindeki yüksek enerjiyi atmalarına yardımcı olacak derecede yeterli egzersizi yaptıklarından emin olun; bunun için çeşitli köpek oyuncakları alabilirsiniz; özellikle sizin fırlatacağınız ve onun size geri getireceği türde oyuncaklar.

Dev Schnauzer

Dev Schnauzer çalışma hayatı için üretilmiştir bu sebeple kendilerine has bir zekâları ve eylem stilleri var. Onlara ihtiyaç duydukları eğitim, egzersiz ve dikkati sağlayabilecek bir kişi için oldukça sadık ve cesur bir arkadaş olabilirler. Dev Schnauzer ırkı köpekler sürü sürmek, herhangi bir yeri korumak gibi işler için oldukça ideallerdir; çünkü bunun için yaratılmışlardır. Bu ırk barınaklarda ve çeşitli köpek kurtarma merkezlerinde rastlayabileceğiniz yani ücretsiz olarak da sahiplenme şansınız yüksek olduğu bir ırktır.

Dev Schnauzer’lar oyun oynamayı severler ve yüksek bir enerjileri vardır. Koşmaları ve bol bol egzersiz yapmaları için büyük bahçesi olan bir ev onlar için idealdir. Apartman hayatı genellikle onlar için boğucu olabilir.

Sadık ve koruyucu bir arkadaş istiyorsanız Dev Schnauzer sizin için oldukça uygundur onunla aranızda kuvvetli bir bağ kurduktan sonra Dev Schnauzer ırkına mensup arkadaşınız size adeta sağ kolunuzmuş gibi gelecektir.

Standart Schnauzer

Standart Schnauzer daha önce de bahsettiğimiz gibi Dev Schnauzer ve Minyatür Schnauzer cinsi köpeklerin atasıdır.

Standart Schnauzer ırkı köpeklerin çocuklarla arası oldukça iyidir ve onlara harika oyun arkadaşlığı yapmakla birlikte onlar için mükemmel bir koruyucu olacaktır hiç kimse onun haberi olmadan çocuğunuzun veya sizin yanınıza yaklaşamayacaktır dolayısıyla evinizin ve sevdikleriniz güvende olduğundan bir an bile şüphe duymanıza gerek kalmayacaktır.

Schnauzer Fiyat

Daha önce de belirtiğimiz gibi Standart Schnauzer, Dev Schnauzer ve Minyatür Schnauzer fiyatları birbiri ile aynı değildir. Schnauzer fiyatlarının söz konusu üç cinse göre listelenmiş hali aşağıda yer almaktadır:

  • Standart Schnauzer: Standart bir Schnauzer için ortalama olarak 2.500 TL üzerinden ücretli sahiplendirme işlemi gerçekleşiyor olsa da asıl fiyat aralığı 2000TL ile 5000TL arasındadır.
  • Dev Schnauzer: Bu cinsin fiyatları 2000 TL’den başlar ve 7000TL’ye kadar ulaşabilir genellikle 2000-3000 TL civarında ücretlendirilirler.
  • Minyatür Schnauzer: Minimum fiyatları 3000 TL’den başlayan Minyatür Schnauzer ırkı köpeklerin fiyatları 12.000 TL’ye kadar ulaşabilmektedir. Yaygın olan ortalama fiyat 5000- 6000TL civarındadır.

Not: Tüm köpek ırklarında olduğu gibi fiyatlardaki değişkenliğin bir nedeni de söz konusu köpeklerin rengidir.

Kaynak: https://kopekyavrusu.com/17745/schnauzer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu