Renklerine Göre Yavru Kedi İsimleri ve İsim Önerileri

Kedinize isim vermek bir evcil hayvan sahiplenmenin en heyecan verici zamanlarından birisi, bu nedenle sizlere yavru kedi isimleri önerilerinde bulunacağız ki; heyecanınız biraz yatışsın ve sizlere yardımcı olalım. Çünkü yeni sahiplendiğiniz bir kediye veya yavru bir kediye verilecek olan isme karar vermek çoğu zaman kolay değildir. Birçok kişi bu aşamada uzun süre düşünür ve karar vermekte zorlanır. Kişisel tercihler genellikle kedi isimleri veya yavru kedi isimleri seçerken rol oynar.

Bunun yanında önemli konulardan birisi kedilerin tüy rengidir. Kedinin tüy rengi ile uyumlu bir isim sahibi olması her zaman daha hoş olacaktır. Fakat şunu da söylemekte fayda vardır bir kedi adı veya yavru kedi adı seçmek, bir köpek veya yavru köpek için bir isim seçmekten biraz daha pratik ve kolaydır. Çünkü halka açık bir parkta ya da sokakta kedinizin adını bağırırken çevreye duyurmanız pek olası değildir. Yavru kedi isimleri ve isim seçimi hakkında sizlere biraz daha bilgiler verelim.

Kedilere İsim Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni sahiplenmiş olduğunuz bir kediye isim verirken isim önerilerinden önce sizlere bazı tavsiye ve ipuçları vereceğiz. Bazı kedi sahipleri kedilerine verdikleri isimden daha sonraki dönemlerde pişmanlık duyabilmektedir. Bu tarz bir pişmanlık duymamak için aşağıdaki önerilerimizi dikkate almanız ve buna göre bir seçmeniz faydalı olacaktır.

  • İsim seçerken çok uzun olmamasına özen gösterin. Bir veya iki kelimelik, kolay söylenebilen ve unutulmayacak bir isim her zaman avantaj olacaktır. Eğer uzun bir isim düşünüyorsanız en azından kısa versiyonu olduğundan emin olun. Bazen seslenirken bu kısaltmayı kullanmanız gerekebilir.
  • Kedinizin tüy rengine, genel özelliklerine, ırkına ve karakterine uygun bir isim seçin. Tabi ki böyle bir mecburiyet yok ama emin olun bu sizi daha mutlu edecektir. Yavru kedi isimleri konumuzda bunuda dikkate alacağız.
  • Kedinize vereceğiniz ismi sık sık tekrar etmeniz gerektiğini unutmayın. Bu nedenle argo veya benzer şekilde isimler vermekten kaçının. Sevimli ve hoş bir isim vermek herkes açısından daha iyi olacaktır.
  • Bazı kişiler kedilere ünlü veya sevdiği kişilerin isimlerini verebilmektedir. Bu tarz isimler uygundur. Fakat ileride düşünceniz değiştiğinde sorun olabileceğini de unutmamak gerekir.
  • Kedinize bazen diğer insanların yanında seslenmeniz gerekebilir ya da en azından veteriner kliniği ziyaretleri yapmanız gerekecektir. Bu nedenle kolay, kulağa hoş gelen ve sempatik isimler her zaman avantaj olacaktır.

Yavru Kedi İsimleri ve İsim Önerileri

Kedinize verebileceğiniz binlerce isim vardır. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur. Tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur. Fakat yine de bazı hususlara dikkat etmekte ve kedinize uygun bir isim vermekte fayda olacaktır. Kedilerde oldukça yaygın olarak kullanılan ve birçok kedi sahibinin tercih ettiği başlıca yavru kedi isimleri aşağıda yer almaktadır. Bu listeyi hazırlarken özellikle veteriner kliniklerindeki hasta kayıtlardan yararlanarak en çok kullanılan isimleri seçtik. İşte en beğenilen yavru kedi isimleri ve öneriler.

DumanPamukBaşkan
MinnoşTarçınNazar
KedicikBellaBulut
SmokyLatteKitty
SamKaplanMila
OscarPapatyaHanım
KakaoZoePaşa
GizmoLuckyOğluş
CasperOreoZor
BooViskiKızım
JessieSofyaZambak
KekJackMia
GeorgeKömürBebek
PrensZeytinCharlie
KralBobPrenses
OliverCocoŞeker
AngelAtomÇilek
SürprizAmberLeydi
MiçoEfeMikrop
LimonHeraÇakır
ŞansPatiCesur
PonçikHarikaKimyon
YorgunCevizNino
Kedi İsim Önerileri Listesi

Beyaz Kedi İsimleri ve İsim Önerileri

Beyaz kediler en çok tercih edilen kedilerdir. Birçok ırkın beyaz versiyonu olduğunu biliyoruz. Fakat ülkemizde beyaz kedi denildiğinde akla ilk olarak Ankara Kedisi ve Van Kedisi gelmektedir. Bunun dışında İran Kedisi, British Shorthair, Chinchilla Kedisi gibi birçok ırkında beyaz tüylü bireyleri mevcuttur. Beyaz kediler için düşünebileceğiniz yavru kedi isimleri ve isim önerileri aşağıda yer almaktadır.

PamukMinnoşPetek
SakızMinikŞeker
BulutŞaslıMirmir
BoncukYastıkŞirin
İncirPudraİnci
KadifeYumakPeynir
OscarHürremVanilya
ŞurupTontişUğur
PandaMilkaBenekli
YumoşMangoYoğurt
ŞilaLokumKutup
KaymakMırmırKöpük
SalepCesurPonçik
TopaçLilySu
MercanLunaZümrüt
Beyaz Kedi İsim Önerileri Listesi

Siyah Kedi İsimleri ve İsim Önerileri

Siyah kedilerde oldukça yaygın olarak gördüğümüz kedilerdir. Birçok ırkın ana rengi siyahtır. Bunun yanında diğer birçok ırkın ise siyah renkli bireyleri vardır. Sizlere “Siyah Kedi İsim Önerileri” konumuzda siyah kediler için birçok isim önerisinde bulunmuştuk. Burada da bazı isim önerilerini sizlere vereceğiz. İşte en güzel yavru kedi isimleri ve siyah kediler için isim önerileri.

MürekkepHaylazBarut
CasperPaspasKoyu
KaramelCesurZifir
AresNohutCadı
DumanDiabloEsmer
KekikKaramCingöz
LoşZeusİzabel
BetonBitterKirli
SamurToprakKöfte
JokerPapyonGölge
KahveÇakiGece
SisPanterZeytin
RockKaranlıkAlfa
SiyahVişneCeviz
KorsanKömürPars
Sİyah Kedi İsim Önerileri Listesi

Kahverengi Kedi İsimleri ve İsim Önerileri

Yavru kedi isimleri konumuzda şimdi de kahverengi kediler için isim önerilerinde bulunacağız. Aslında bu kedilere verilebilecek birçok isim vardır. Sadece bu isimlerin çok popüler olduğundan şikayetçi olabilirsiniz. Fakat gördüğümüz birçok kahverengi kedi bu isimlere sahip ve bu isimlerde bu kedilere oldukça yakışıyor.

KakaoÇikolataCappuccino
KahveOreoKek
TarçınSalepNeskafe
LatteViskiBoo
MacchiatoMochaGofret
KaplanSimbaKontes
AresOdinAslan
Kahverengi Kedi İsim Önerileri Listesi

Sarı Kedi İsimleri ve İsim Önerileri

Özellikle sokaklarda çok fazla sarı ve tonlarında kediler görmekteyiz ve birçok kişiye göre en sevimli kedilerden birisi sarı kediler. Yavru kedi isimleri konumuzda şimdi sarı kediler için isim önerilerinde bulunacağız. Oldukça sevimli ve tatlı olan sarı kediler için verebileceğiniz isimler aşağıdakiler olabilir. Bu isimlere bir göz atmanızda yarar var.

SarışınSarmanLimon
GüneşPortakalTarçın
AltınGarfieldSarı
BalımLimonataBal
KaramelArıElma
CivcivSarımSarım
YellowPumpkinOralet
Sarı Kedi İsim Önerileri Listesi

Tabi ki kedisine isim verecekleri bu kadar kısıtlı bir öneri ile sınırlandırmak doğru değildir. Bu nedenle sizde kendinizi sınırlandırmayın. Acele karar vermeye gerek yok ve bol bol düşünün. Sonuç olarak kediniz bu ismi ömür boyu kullanacak ve sizlerde bu ismi binlerce kez söyleyeceksiniz. Bu doğrultuda acele etmeden, doğru, içinize sinen ve hoş bir isim vermek için çaba harcayın. Kedi sahipleri veya sahiplenmeyi düşünenler sizlerde beğendiğiniz isimleri aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Tabi ki tüysüz bir kediye de sahip olabilirsiniz. Bununla alakalı “Tüysüz ve Tüy Dökmeyen 5 Kedi Irkı” konumuza bakabilirsiniz. Tabi ki sizlerin isim önerileri de bizler için oldukça değerli olacaktır. Sizlerde sevimli yavru kediler için isim önerilerini aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile takipçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu